Päraka sügelus 27.03.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 27 aastane naisterahvas ja olen piinelnud päraka sügelusega juba mitmeid aastaid. Olen käinud läbi proktoloogi, nahaarstid ja perearsti juures tehtud kõik usside proovid ja vereproovid ja kõik proovid on korras aga tagumik ikka sügeleb.
Ei oska enam kellegi poole pöörduda, nüüd perearst avastas et mu veresuhkur on ühe pügala võrra kõrgem et äkki selles, ma nüüd siis olen kuu aega ilma magusata, vaatan kas läheb ära. Aga 1,5 nädala jooksul ei ole tulemust olnud.
Äkki on mingeid soovitusi Teil. Paluks tõesti abi, sest see on kestnud juba 3-4 aastat:(

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlast ei suuda ma Teid aidata kirja teel. Selliste kaebustega peaks abi saama siiski proktoloogi juurest. Kui Teie pole abi saanud, soovitan arsti vahetada. Suhkruhaigetel võib selliseid hädasid olla küll. kuid minu arvates on Teie veresuhkru taseme tõus selleks liiga tagasihoidlik.