kõvastunud veresoon 19.03.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Paar nädalat tagasi paigaldati haiglas olles käeseljale kanüül toitelahuse manustamiseks. Mõne aja pärast see eemaldati, kuna see oli juba eelnevalt lahti tulnud, vajas uuendamist ja sisestuskohale paigutati plaaster.(uus kanüül pandi teisele käele, seal probleemi ei tekkinud). Kui koju lubati, siis ei märganud sellel käel mingit probleemi, peale mitmete sinikate naha all sellel käel. Kanüüli sisestuse kohal on kõik nüüd korras, ka sinikad kadunud. Millegipärast on aga sama veresoon nüüd natuke kaugemal käeseljal (mitte kanüüli sisestuskohas) ja randmel (kahes kohas) võtnud suuremad mõõtmed ja on katsudes kõva. Samas ka veidi valulik kui peale vajutada. Mul on tekkinud kahtlus, et kuna kanüül tuli algul iseeneslikult lahti , so. ilmselt läks ka katki (oli väike verejooks ka ) , äkki jäi miskit sellest kanüülist veresoonde.
Kas selline võimalus on olemas ? Või on väike põletik? Mida teha nende kõvastunud kohtadega veresoonel, kas on vaja ravida, kompressi või muud rohtu? Kas on võimalik trombioht? Need kõvastunud valulikud kohad on ümbes 2,5 sm pikkused ja asetsevad teineteisest umbes 5 sm kaugusel. Selle probleemse kanüüli sisestuskohast samuti umbes 5 sm kaugusel. Selgituseks veel et mul on käeseljal veresooned hästi nähtavad ja kohe naha all.
Tänan vastuse eest.
Kuna valikus ei olnud veresoonte eriala, esitasin küsimuse Teile. Vabandan, kui väga valesti valisin eriala.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on veenikanüülist ja lahuste manustamisest tekkinud veenipõletikuga. Mingit ohtu ei ole. Soovitav kompressitada - kas 20% alkohol või kampriõli. Võib määrida ka lioton 1000 geeliga. Kiiret tihkenemise kadumist ei ole mõtet oodata, paari kuu jooksul peaks ära kaduma.