Imelikud armid 28.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Rinnalihaste ja biitsepsitel on imelikud armid tekkinud. Armid jooksevad piki lihaskiudu umbes 5 mm laiused ja kuni 5 cm pikad. Valu ei põhjusta. Värskemad armid on armi kohalt punakad või ka kergelt sinakad, oleneb hetke naha verevarustusest vist. Vanemad armid on nagu rohkem taastunud ja naha värvi juba, kuid ikkagi eristatava tekstuuriga. Tekkinud on kergema trenni tegemisega (kätekõverdused, lõuatõmbed).
Juba pool aastat on ikkagi punakad veel. Ise olen 20 aastat vana.
Küsimus on, et kas need võivad olla mingisugused lihase kahjustused või siis mingi pindmise koe kahjustused. Ja kas need ohtlikuks ka võivad osutuda, sest ajapikku on neid juba paarkümmend kogunenud.
Ja kindlast oskate mingit lisainfot soovitada antud teemale( kirjandust näiteks). Tänud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei ole tegu kirurgilise probleemiga, nii et ei tunne end eriti pädevana sellele küsimusele vastates. Jääb mulje, et tegu on striadega (analoogia rasedusarmidega). Tekivad põhiliselt ülekaalulistel. Lihasega siin küll midagi pistmist ei tohiks olla, tegu naha ja nahaaluskoes paiknevate muutustega. Ohtlik see ei ole, aga nende vältimiseks ei oska ka midagi soovitada. Võiksite pöörduda sama küsimusega dermatoloogile, veel parem kui saaksite näidata.