Turse peale roospõletikku 25.12.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Parama jala säärel diasgnoositi roospõletik. Perearst määras antibiootikumi (vististi Duracef oli) kuuri kahenädalase, vaseliinisidemed ja voodirahu. Kuu aja möödudes on punetus kadunud, aga jalalaba on tugevas turses. Kas see on normaalne roosi resultaatnähtus ja kas oli õige lõpetada antibiootikumikuur? Kas ja kudas on võimalik turset vähendada? Kas ajalale tohib toetuda või peab endiselt lamama?

Lugupidamisega

Peeter

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Turse pole kindlasti normaalne aga peale roospõletikku kahjuks kipub see nii olema, kuna kahjustuvad nahaalused lümfiteed. 2 nädalasest antibiootikumi kuurist on kindlasti küllalt. Turse korral lamamine jalg ülespoole on kindlasti hea, kuid lõpmatuseni pole ju võimalik lamada. Peaksite muretsema endale tugisuka ja hakkama seda kandma - see peaks õhtuks tekkivat turset vältima.