Kas on võimalik? 24.12.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen kuu aega võtnud Diane -35 antibeebipille. Samas on probleem hemorroididega mis pole siiani muret tekitanud. Nüüd olen päevade ajal märganud veritsust soole tühjendamisel. Kas see võib olla tingitud Diane-35 võtmisest kuna infolehel oli kirjas midagi seoses vastunäidustusest pärasoole põletikuga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Täiesti võimalik, et hemoroididega probleemid antibeebi billide võtmisel süvenevad. Soovitaks 1 kuu vahet pidada, kui siis probleemid kaovad, on põhjus selles ja peaksite kasutama mingeid teisi kontratseptiivseid vahendeid.