sappi kivi 06.11.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas saab sappi kivi (2cm.) rikuda lasariga ja kas teie haiglas tehakse seta, palju maksab ilma haigekassakartita.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapikivide purustamist laseriga ei ole kuulnud, võimalik on see ultraheliga. Sapikive sapipõies aga kuskil maailmas ei purustata, kuna tekkiv "sodi" reeglina ummistab sapipõie juha ja sellest ei tule midagi head. Küll aga tehakse meie haiglas sapipõie laparoskoopilist eemaldamist, mis on kogu maailmas aktsepteeritud ja enamlevinud ravimeetod sapikivitõve ravis. Kindlaustamata inimesele läheb see maksma ca 12000 EEK-i. või natuke vähem.