Kannatada saanud nimetissõrm 31.10.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kaua aega tagasi juhtus õnetus, mille tagajärjel murdusid mitmed mu sõrmed ning osad neist kasvasid nõrmaalselt kokku, kuid nimetissõrm mitte. Nimelt praegu (7 aastat hiljem õnnetusest) on nimetissõrm parema käe sõrmest lühem üle sentimeetri ning ültse imelik, selline paks ja kõver. Sirgeks ei saa sirutadagi ja täitsa kõveraks ka mitte...
Arst juba tegi kõik mis võimalik, kuid minu küsimus tuleb siit:
Kas on võimalik ambuteerida sõrm ning uus asemele panna? Võib tunduda loll küsimus, kui tahaks teada kas see on võimalik.
Saan aru, et närvid ei kasva kokku jm, kuid ma ei saa praegugi sõrmeliigeseid liigutada. Tahaks seda välimuse pärast teha...

Olen väga tänulik vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sõrme on amputeerida alati võimalik. Ka uue sõrme otsaistutamine on põhimõtteliselt võimalik ja ka Eestis dr. Vasara poolt tehtud - trauma tõttu kaotatud pöidla asemele varvas istutatud. Kahtlen, et varvas oleks ilusam kui Teie praegune sõrm (kuigi ma pole seda näinud). Peaksite oma probleemiga pöörduma käekirurgi vastuvõtule. Mina tean selliseid Eestis kahte - dr. Metsa Taru Ülikooli Kliinikumis ja dr. Heiman Põhja Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel. Võimalik, et spetsialistil on arsenalis veel midagi, mida Teid opereerinud ortopeedil polnud.