murelik ema :( 21.10.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere lgp.dr
pöördun teie poole väga suure murega kuna ei oska enam midagi peale hakata.äkki oskate mulle anda mingit nöu.nimelt asi selles,et minu 2,5 aastasel tütrel on probleeme kakamisega.selle käes oleme piinelnud väga kaua...kui ta sündis kakas ta oma esimese kaka ilusti ära ,aga arstite väitel kui ta teist korda kakas oli seal näha limast verd :(ning meid jäeti haiglasse vöeti analüüsid ja öeldi pole midagi hullu ja saime järgmine päev koju...normaalselt kakas ta mul 1-2 kuud siis hakkasid probleemid tugevad köhuvalud ning laps ei kakanud tegime klistiiri olime isegi haiglas sealt saime ka vastuse,et analüüsid normis.kahjuks aga ei saa eestis pöörduda arstile kuna elame ise saksamaal...laps siiani ei kaka hästi...vahel ei kaka ta viis päeva...oli kord kus ta ei kakanud 4-päeva pöördusime kiirabisse kuna laps oli omadega läbi ja väga kurnatud olemisega seal tehti klistiiri laps alati nutab ja väriseb kui kakab kirjutati välja meile siirupit mis köhu pehmeks teeb aga see ei aita nüüd aga kirjutati küünlaid...seda paneme iga kolme päeva tagant,et pisike kakatud saaks...ultraheli tehtud pole...mida soovitaksite teie.nagu lugedes näha mure väga suur palun aidake...mitte ainult laps ei piinle vaid ka mina mure käes.juua annan talle vaid pirni ja virsiku nektareid ja puuvilju sööb ta ka teen talle alati suppi kui ise sööme midagi veidi raskemat.
ette tänades murelik ema

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske midagi soovitada, kui ei tea millega tegu. Võib olla tegemist lihtsalt funktsionaalse soolehäirega aga ka raske jämesoole patoloogiaga (näit. Hirschbrungi tõbi), mis võib nõuda ka operatiivset vahelesegamist. Ilma uuringuteta (koloskoopia ja sooleröntgen) ma küll ei julgeks midagi konkreetset välja pakkuda.
Supi andmine on pigem kõhukinnisust soodustav kui läbikäimist parandav dieet - supis puuduvad kiulised jääkained.