lõua all punn 15.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere mul on juba pikemat aega lõua all, natuke lõua kesk osast vaskul pool kõva punn, kui selle jaanuaris avastasin, läkin arsti juurde ja seal võeti mitmeid vere proove mis pole midagi näidanud. Aga nüüd on punn mitu korda suurem ja paistab välja juba natuke kui vaadata tähelepanelikult. Kui ma neelan siis on punn eriti hästi näha. Tahaks teda mis teie arvate asjast, mis see olla võib ja mis te edasi teeksite

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Et midagi arvata, peab asja nägema ja katsuma. Tegu võib olla nii kasvajaga, lümfisõlmega või tsüstiga. Kindlalt väita, millega tegemist võib alles peale nn.punni eemaldamist ja histoloogilist (mikroskoobiga) uurimist. Kuna "punn" siiski suureneb, leian et ta tuleks eemaldada ja uurida.