herilase nõelamine 04.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Praegu on tohutult herilasi. Õnnestus saada nõelata kätte. pöidla juurde.Momentaalselt läks käsi paiste. Panin peale viinakompresssi.
Tõmbas paistetuse maha. PeaLe 20 tunni möödumist lõi uuesti käe kumeraks. Kõva paistetus.tuikab. Segab veidi töö tegemist. Töö füüsiline.
Mida on üldse soovitav teha sellisel juhul?
50 aastane 115 kg mees.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega midagi väga olulist ette võtta saagi. Esialgu oleks otstarbekas peale panna külma, hiljem on viinakompress omal kohal. Ilmselt on Teil herilasete vastu ka ülitundlikkus, mille puhul on näidustatud ka allergiavastased vahendid. Võiksite pöörduda perearstile, kirurgil pole sellise asjaga kahjuks midagi ette võtta.