Paisete ambulatoorne avamine 21.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on juba pikemat aega probleemiks paised, mida käin tihti haiglas avamas. Selliseid on mul lahti lõigatud juba 9. viimased 6 avati selle aasta juulikuu jooksul. praegu on mul taas 2 tükki kasvamas. Need tekivad kaenla alla ning uuringute käigus selgus, et põhjustajaks on stafülokokk. Olen pidevalt sellepärast ka antibiootikume sisse söönud ( umbes 3-4 kuuri aastas), kuid siis korraks tõmbavad tagasi ja ilmuvad mõne ajapärast taas. Perearst ja ka kirurgid midagi soovitada ei oska. Ise olen kaalunud verevahetuse tegemist, kuid ka seda ei taheta mulle teha. Oskate öelda, kas kuidagi ka peale antibiootikumide on võimalik nendest paisetest lahti saada? On ka mingit looduslikku ravi? See häirib eluviisi ja on valulik ning ebamugav. Kas on tõenäosus suur, et ma olen antibiootikumidele hoopis resistentne?
Ise olen 19 a-ne tütarlaps.
ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline probleem ei ole väga haruldane. Põhjuseks on siin see, et iga kord lähenetakse probleemile kui ühekordesesse paisesse ja ei käsitleta haigust kui süsteemset viga. Stafülokokid ümbritsevad meid elus kõikjal, Teil on aga vastuvõtlikkus nende suhtes suurem (=vastupanuvõime nende mikroobide suhtes langenud). Antibiootikute suhtes saavad olla resistentsed mikroobid, mitte inimesed. Teie puhul oleks adekvaatse antibakteriaalse ravi kõrval vajalik tõsta ka Teie immuunsus (vastupanuvõimet) -vaktsineerimine, autohemoteraapia. Ka väga rangete isikliku hügieenireeglite järgimine oleks osa raviprotsessist.