kahtlane muna seljapeal 14.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Mure selles,et hiljuti avastasin,et kui vasakut õlga ette painutan siis tuleb "tiiva"alt (seljal) välja punn,muna.Kui õla tagasi tõmban,läheb ka muna tiiva alla tagasi,vastik prõgin käib.Närviarst vaatas korra peale ja ütles,et see on mingi tuumor,pärast katsus ja ütles,et vast pole ka.Perearst ütles,et mingi kõhremoodi.See muna on täitsa kõva jah,selline luuline.Nüüd on kirurgile saatekiri olemas aga mind hirmutab see närviarsti öeldud tuumor.Olen väga kõhn,luukere.Kas on võimalik,et see on mingi luu või kõhr mis minu kõhnuse pärast välja nüüd punnitab.Või ehk sellest,et magan alati kõhuli vasak käsi üle pea.Kardan küll hirmsasti.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui tegu oleks kõhnuse tõttu ming luu või kõhre esiletulekuga, peaks see olema sel juhul ka teisel pool. Magamisasend ka vaevalt et põhjuseks on. Ilma nägemata-katsumata on võimatu öelda, millega on tegemist - loodan et saate kirurgi juures asjast selgust.