liikuv muna all paremal roide kõrval 09.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 25 aastane noor naine. kardan hirmsasti, et tegu on kasvajaga, mis on halvaloomuline... kirugi juurde lähen järgmisel nädalal. Milliseid protseduure ta teeb ja kas selline liikuv muna (kui peale vajutan, vajub justkui roide alla peitu) võib olla kasvaja?? hirm on suur. Samas on mul hetkel probleem maoga... ka maoarsti juurde on aeg kinni pandud. nimelt peale antibiootikumide söömist (emakakaela haavandi põletiku eemaldamiseks) hakkas magu valutama, nüüdseks on valud kadunud, aga kõhus on gaasid ja magu on katsudes kõva ja vaevab. Aga muna gaasimull ei saa olla, sest ta ei kao ära.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõenäolislet on Teil tegu rasvkasvajaga. See on healoomuline protsess ja vähjaks ei lähe. Ilma teie muna nägemata pole siiski diagnoosida võimalik.
Kui Te minu vastuvõtule tuleksite, siis mina pakuksin Teile selle muna eemaldamist lokaalanesteesias ja selle järgselt histoloogilist (mikroskoobiga) uuringut - sellega saaksite kindla vastuse, millega on tegu ja oma hirmust lahti.