Ekskursioonile pärast varbalõikust 08.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lapsele tehi 15.06.06 parema jala suure varba korrektsioon (Hallux valgus dex.), jalale ei tohtinud toetada 1 kuu vältel. Järgisime arsti ettekirjutust. Muret teeb paistetus (lapsele see muret ei tee - rohkem emale). Eriti on see päevakorral, sest seisab ees pikk bussiekskursioon. Kuidas hoida end ja mida kaasa võtta kindlasti (salve jm) , et reisist rõõmu tunda.

Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui paistetusega ei kaasne muid vaevusi, siis ei näe muretsemiseks põhjust. Suurema koormuse puhul võib paistetus ka suureneda. Seega paistetuse vähendamiseks on parim koormuse piiramine. Ei usu, et salvidest erilist abi oleks.