sissekasvav varbaküüs 05.11.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mis on põletikulise sissekasvava varbaküüne põhjuseks ja milline oleks raviviis ,kas see on korduma kippuv ? Kas peab lõikama?

Ette ta"nades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris ühest põhjust ei ole, soodustavad on 1) kitsad jalanõud 2) traumad

3) küünte lõikamine liiga lühikeseks. Üldjuhul soovitan operatiivset ravi,

ainult küüne eemaldamine, või osaline eemaldamine ei anna tihti

tulemust ja nii saame korduva haiguse. Ka kirurgilise vahelesegamise-

ga kui viimasega ollakse liiga "säästev", võib saada retsidiivi.