valu õlas 06.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

juhtus nii, et 4 kuud tagasi sai tugeva hoobi vastu õlga. peale seda ei suutnud kätt liigutada. läksin kirurgi juurde, kes lasi teha röntgen, mis näitas, et enam vähem kõik korras. kirurg määras vauvaigisti andis saatekirja füsioterapeudi juurde. seal ma käisin paaril korral, tegin iseseisvalt harjutusi ning õla liikuvus paranes, kuid valu liigutamisel ja krudin õlas ei kadunud. nüüdseks on valu õlas vähenenud ja õla liikuvus on normaalne, kuid valu on piisavalt häiriv füüsilise töö tegemiseks või jõusaalis rassimiseks. kusagil kuu aega kirurg tegi õlga 2 süsti, mis pidavat valu vähendama kusagil 3 nädalaks ja vähendasidki, kuid nüüd on kolm nädalat möödas ja häiriv valu jõu tegemisel tagasi. olen kirurgi juures käinud ja ta on venitanud mu õlga põhjendades seda sellega, et parandada veel õla liikuvust. samuti ta väidab, et viimase võimalusena on võimalik teha artoskoopilist operatsiooni. mida teie sellest kõigest arvate ja kas ma peaksin pöörduma mõne asjakohasema arsti poole kui seda on kohalik kirurg. ihatahes ma haaraks kinni igast võimalusest, mis võtaksid selle valu õlast ära. ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste valude korral on tõsi, et ravikehakultuur ja füsioteraapia on põhilised efektiivsed ravimeetodid. Kui võite kindlalt öelda, et olete usinalt regulaarselt võimelnud ja vaatamata sellele pole tulemusega rahul, siis peakite tõesti näitama kätt ortopeedile, kes siis otsustab, mis uuringud on lisaks vaja teha ja kas artroskoopiast on loota abi.