Mügariku eemaldamine pealaelt . 26.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Ma olen 29 a. mees. Mull on u. 12 elu aastast mill ma oma pea ettevaatamatult kõvasti ära lõin pealael muhk . Kirurgi juures käisin ja ta ütles, et see ei ole kasvaja, ühesõnaga lasen selle vist varsti ära võtta .
Tahaks siiski teie kogemusi arvestades teie arvamust . Kas on sageli äkki esinenud juhuseid, mil peale kirurgilist sekkumist see nn. muhk arenemiseks ainult jõudu juurde saab, olen inimestel näinud igasuguseid asju peas ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teie "muhku" nägemata on raske midagi arvata - "muhke" on erinevaid. Kõige sagedasemad on peas ateroomid - tüstkasvajad, mis sisaldavad nahanäärmete rasu. Sellised kasvajad ise ära ei kao ja need tuleks eemaldada. Kui tsüsti kapsel on tervelt eemaldatud, siis sellesse kohta muhk tagasi ei tule. "Muhu" eemaldamise korral peaks seda histoloogiliselt (mikroskoobiga) uurima, et oleks teada, millega tegemist.