mao väiksemaks opereerimine 24.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen kuulnud sellisest operatsioonist, et kaalust alla saamiseks opereeritakse magu väiksemaks või teine võimalus, et pannakse "Gastric band" n.ö seotakse magu kinni.
Kas te oskate öelda, kas Eestis ka selliseid operatsioone tehakse ja kui palju see maksab?
See oleks vist viimane võimalus mul kaalust alla võtta, kuna lihtsalt tulevad söögihood peale, et ainult sööks ja kaal järjest kasvab, buliimiat pole. viimase aastaga on lisandunud söömise tagajärjel 20 kilo lisaks, olen 21 a neiu ja suures hädas, olen proovinud kaalujälgijates käia, kuid ei aidanud ja teen ka trenni 3 korda nädalas, aeroobika ja ujun, kuid kaal alla ei lähe.
Jään ootama teie vastust,
Tänan
K

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliseid operatsioone tehakse tõepoolest, kuigi kaalureguleerimiseks oleks see siiski äärmine ja viimane abinõu. Kirjutate küll, et Teil buliimiat pole, kuid mis asi see söögihoog siis on kui mitte buliimia. Kogu inimese ainevahetus allub aine/energia jäävuse seadusele - kui sissesöödavate kalorite hulk ületab põletatud kalorite hulga, siis see talletatakse organismi rasvana. Tuleb lihtsalt vähem süüa (kalorite mõttes) ja rohkem liikuda-trenni teha. Loota, et operatsiooniga tahtejõudu juurde tuleb, oleks enesepettus.
Operatsiooni hinnad - kogu ravi - oleks 30000-50000 EEK-i sõltuvalt operatsioonimeetodist.