Pind sõrmes 18.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

pea kolm nädalat tagasi torkasin keskmise sõrme ülemise liigese kohale pinnu (mitte puupind) esimesed päevad oli valus ja kipitas siis aga läks paiste terve sõrm, nädala möödudes läksin perearstile, kes määras mulle fucidini, mis erilist muutust ei toonud, paistetus alanes veidi, siis sain saatekirja kirurgile, kes samuti ei näinud suur probleemi otsustas siiski väikese lõike teha.Kirurg ei avastanud ei mäda ega mingit pinnu tükki. Aga sõrm on liigese kohalt endiselt paistes, ei valuta aga kõverasse eriti ei anna ja vastu minnes on valus. Mida te soovitate kas peaksin uuesti arstile minema või tasub veel oodata äkki paistetus alaneb või millest nii pikaajaline paistetus tingitud võib olla

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei saa täpselt aru, kas pind tuli välja või on sees.
Igal juhul on tegu põletikuga, vaatamata et mäda ei olnud. Kõige parem, mida ise teha saate, on kompressitada kampriõliga. Kui ikka paremaks ei lähe, tuleks uuesti arstile näidata. Kui valu ise ei tee, midagi väga hullu olla ei tohiks.