Sapp 15.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline - 3 aastat tagasi eemaldati sapikivid koos sapiga. Eluviis ei ole muutunud, kuid viimasel ajal on tekkinud endisesse sapi-piirkonda hooti valud. Kas on põhjust muretsemiseks? Kas näiteks sonograafiline uuring annaks vastuse valude põhjuse kohta? 40-a. naine. Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sonograafiline uuring oleks asjakohane. Samuti peaks tegema analüüsid. Kuigi harva, võivad valude põhjuseks olla kivid sapiteedes - sellisel juhul võib näha nii kive kui ka sapiteede laienemist. Muretseda tuleb nii palju, kuivõrd see valu segab Teid elamast. Kui on tõsine probleem, tuleb uurida.