lampjalgsus 08.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Oeh! Ei saa üle ega ümber lampjalgadest.
Kas tõesti ei ole mingit võimalust jalad korda teha??
Valu nad mul ei tee ja tallatugesid ma kaa kannan, aga äkki ikka tehakse operatsioone et lampjalgsusest priiks saada!
(Oletame kui tehaksegi kui palju see maksaks?)
aga vist ei teha :(

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldjuhul lampjalgust siiski operatsiooniga ei ravita. Opereeritakse selle tagajärjel tekkinud muutusi. Operatsioonimeetodeid on palju ja millist on Teile vaja teha, saab otsustada vaid ortopeed peale Teie läbivaatust - sellest sõltub ka hind. Kui inimene on kindlustatud, siis tal selle eest riiklikus tervishoisüsteemis tasuda ei tule.