Valu põlves. 31.03.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr. Jaan Tepp.
Tunnen valu vasakus põlves juba mitmeid aastaid. Põlve siseküljele tekib vahel justkui padjake, mis on katsudes valulik. Põlv valutab ka öösiti (vist tekib valu mingi teatud nurga all). Kiiremal kõnnil jalg justkui väsib ja kipun lonkama. Nüüd juba paari nädala vältel tunnen teravat valu põlves põlvili olles. Valu tekib põlve välisküljele. Välisel katsumisel miskit erilist kohe ei leia, kuid vahest on tunda sõrmeotsa suurune kühmukene. Põlve lähemalt uuritud ei ole. Tänades 35 a naine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

35 aastane naine ei peaks lonkama. Kuna Te ei nimeta mingit traumat, siis võib olla tegu süsteemse haigusega. Ilma Teid nägemata ja uuringuteta on aga kahtlane midagi kindlalt väita. Soovitan kõigepealt pöörduda perearstile, kes saab teha esmased proovid ja edasi suunata vajadusel ortopeedile.