sabakondi valu 30.03.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

algas probleem novembris,algul vaga suur ja ebameeldiv kiirgas pepusse , pärakusse ja ebamugav istuda, eriti autos,kontrolliti kirurgi poolt pärak ja naisteosas leiti tupevaje ja opereeriti jaanuaris nimetusega"pärakusong", see osa nüüd korras, kontrollitud markerid ja ultrahelis, kui peale opi-i ei istunud 4 nädalat,oli ok, nüüd jälle sabakondi valu,kiirgab"pepuluudesse" ja eriliselt vastik tuim ning sügelev valu -viies kuu juba ajab meeleheitle, tehti õndraluust röntgen ja vastus-luuliste muutusteta- kirurg tegi sabaotsa 2 ndl tagasi kenologi ja minu arust veel hullem, nabumetini võtan, see ei aita. Nüüd tasuline kirurg kirjutas lõpuks kompuutrisse, kun tema arvates ei ole sabakondi ümbrus normaalne röntgeni põhjal,mida nägi arvutisüsteemis. Komp alles pooles aprilli, mis hullu seal küll võib olla ja kas mingi teine rohi võiks aidata. Hirm ikka kõige hullema ees, närvidest valu vist ka võimendub. Andke , palun nõu, olen 47 a naine.,
valudes vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et Teid nägemata, ei oska ma kahe tohtri tegevusele ja arvamusele küll misdagi lisada. See oleks puhas spekulatsioon. Arvan, et peaksite kompuuteruuringu ära tegema ja selle vastus ehk annab mingit informatsiooni, mida edasi teha. Suur haigus see olla ei saa, kuna vastasel juhul oleks see juba välja tulnud. Uskuge - paar nädalat ootamist ei tee Teie olukorda hullemaks.