ussjätke põletik 17.03.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli operatsioon,eemaldati mädane ussjätke.Olen spordipoiss,tegelen võistlustantsuga.Millal ma võin treeninguid uuesti alustada?Operatsioon toimus esmaspäeval,kas ma võiksin laupäeval osaleda võistlustel või on see liiga vara ja tervisele ohtlik?Sooviksin teada Teie arvamust.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui olete selleks ise võimeline, arvan et see Teie elule ja tervisele kahju ei tee. Teil ei tohiks olla palavikku ja valuvaigisteid võistlemiseks võtta ei tohiks, kuna valu ongi organismi selline kaitsesignaal, mis piirab ja annab märku, kui minnakse liiale ja võib tekkida oht. Võin tuua näite, kus 1956 (või oli see 1960) sportlane osales 4 päeva peale apendektoomiat USA olümpia katsevõistlustel ujumises ja jäi seal neljandaks, mistõttu pääses Olümpiale vaid teateujumises (individuaalselt pääsesid vaid esimesed 3). Olümpial teateujumises selle sportlase etapiaeg oli kõige parem.
Treeninguid võite alustada sama kriteeriumi alusel - endale valu tekitada ei tohiks.