Selgroolüli 01.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Mul on nimelt selline mure.Paar kuud tagasi hüppasin kõrgust ja peale seda läks lüli valusaks.Ta ei valuta,kuid kui sellele tugevamini vajutada on valus.Kooliarst soovitas minna kirurgi juurde ja arvas,et äkki tuleb lüli ära võtta.Lüli on natukene suurenenud.Millega võib olla tegu ja kuidas seda ravida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ei kirjelda Te millise lüliga on tegemist. Kui tegu on selgroolüliga, siis selle äravõtmine on küll nonsens. Pöörduma peaksite traumatoloog-ortopeedi poole.