Pärast lipoomi lõikust. 31.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minul opereeriti 13 päeva tagasi ära lipoom, mis asus rinna kohal, mitte rinna koe sees, vaid kõrgemal. Täieliku vastuse, mis asi see ikkagi oli, saan 4 päeva pärast. Imelik oli vaid see, et operatsiooni käigus tuli välja, et peale selle nähtava väikese kreegikivi suuruse lipoomi, oli veel nn. lipoomikott, nagu kirurg seda nimetas. On see tavaline asi? Ja...nüüd on selle armi kõrval naha all tunda sellist kõvemat ümarat kohta. Mida see veel tähendab? Kas see on kudede traumeerimisest (kirurg "surkis" seal ligi tund aega), mingi mäda kogum, või hoopis kasvaja juba kasvab? Tänan Teid minu valgustamise eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie seletuse järgi on mul kaunis võimatu midagi tarka öelda. Millega tegemist, saate teada 4 päeva pärast histoloogilisest vastusest. Haava all resialgu koed ongi tihkemad ja see on loomulik. Mis puutub lipoomi ja lipoomikotti (tavaliselt nimetatakse seda kapsliks), siis nendes pole midagi imelikku.