Vaevused maopiirkonnas 24.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Palun veelkord nõu,kirjutasin teile et maos polüüp.käisin perearstil ütles et healoomuline kasvaja ja kõik,kas elan selle teadmisega edasi,aga see võib muutuda ju pahaloomuliseks,mul oli emakas ka polüüp,see opereeriti 5 a tagasi,oli ka healoomuline.kas mao polüüpi ei opereerita,kui tihti käia kontrollis,see võib ju suureneda praegu oli 0,5 cm. veel on mul sapikivid,mille plaaniline op tuleb 14,03,kas minusugune tavaline inimene saaksin ka valida kas teha op tallinnas või tartus,praegu on aeg kinni pandud rakvere haiglas,kardan nagu seda haiglat,puudub usaldus.tänan väga ette vastuse eest,pole kusagilt nõu küsida,perearst väga napisõnaline.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et healoomulist väikest (nagu Teil) polüüpi tuleks jälgida - 1x aastas gastroskoopia koos biopsia võtmisega. Kui tekib tendents suurenemiseks, siis peaks eemaldama. Teatud juhtudel on seda võimalik teha ka endoskoopiliselt. Sapikivitõve, nagu ka iga teise haiguse ravi on Teil põhimõtteliselt õigus teha igal pool Eestis. Tartusse -Tallinnasse saamiseks on aga kindlasti pikemad järjekorrad, kui kohapeal. Ilma tüsistusteta sapikivide operatiivset ravi osatakse teha kindlasti ka Rakveres, nii et muretsemiseks ei näe ma põhjust.