tere jälle. 20.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere te olete juba mulle korra kirjutan mu sissekasvanud küüne pärast. te andsite mulle nõu ,et tuleb küünevalli lõigata. ma tahaks teada kui pikk ja valulik protsess see on ja kui kaua võtab paranemine aega? ja mis kõige olulisem, kas ka pärnus on arste kes suudavad seda teha ja kas oleks ohtlik jätta see op kevadesse? ettetänades 15-aastane poiss

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsioon ise võtab aega maksimaalselt 20 minutit. Valu on ainult süsti s.o. anesteesia tegemise käigus. Täielik paranemine võtab aega 2 -4 nädalat, olenevalt sellest, kui kõva põletik on enne sees. Arvan, et Pärnu arstid on selleks suuteliselt küll. Kevadesse jätmine sõltub sellest, kui palju see Teile häda teeb. Kevadel-suvel lõikamise eelis oleks see, et pärast saab kanda varaid lahtisi jalanõusid, mis talvel külmaga on võimayu - saapa sisse on aga sidet mahutada tülikas (ja valulik - hakkab pigistama).