kukkumisest valu rinnus 13.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 30 aastane naine. Kukkusin mõned päevad tagasi uisutades selili ja sain põrutada. Kohe lõi rindu valu, mis püsib siiamaani, eriti teatud liigutuste ja naermise ajal, ka sügavalt hingates. Valu on täpselt keskel, kaenlaaluse kõrgusest umbes 3-4 sõrme jagu madalamal. Kas see võiks olla lihase venitus-rebestus või võib tegu olla millegi tõsisemaga. Elan praegu väikse lapsega oma perearstist kaugel ja pole lähiajal mahti sinna minna. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla lihtsalt põrutusega, aga jala pealt kukkudes on inimesed murdnud ka luid. Ilma Teid nägemata vigastust diagnoosida ma küll ei oska. Igal juhul kui nädala jooksul paremaks ei lähe, peaksite arsti poole pöörduma.