vasak põlv 15.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Probleem siis selline, et minu vasak põlv teeb mulle juba pikemat aega häda. Jätan kaebuste koha vahele ja toon siinkohas ära MRT uuringu kokkuvõtte: Mediaalses meniskis on tsentraalne signaali inhomogeensus. Vasaku põlve mediaalse meniski gr I kahjustus. Sooviksin teada, mida see konkreetsemalt tähendab? Kohalik kirurg soovitas määrida Fastum geeliga- kas see on tõesti kõik, mida teha annab?
Ette tänades Anne-Ly

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Konkreetselt tähendabki see meniski kahjustust-rebendit - tekib see tavaliselt trauma tagajärjel, kuid võimalik ka suurte koormuste juures kõhre kahjustus ilma teadaoleva traumata. I gr.tähendab, et kahjustus on väike. Neid tavaliselt ei opereerita. Kui Teil on kahtlusi, peaksite konsulteerima ortopeediga.