Lihasrebend 02.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Trennis spagaati tehes tekkis lihasrebend. Kohe sai peale pandud külm kompress ja käidud kirurgi vastuvõtul, kes soovitas teha viinakompressi ja määras geeli "Hirudoid". Jalg tegi natuke valu , kuid mõni päev peale traumat juhtus libastumine jääl. Jalg halvemaks ei läinud. Sellest paar päeva hiljem tekkis libisemine libedal põrandal ja kukkumine ning jalg mutus valusaks, jalas on raske tunne ja valu kiirgab tuharalihase juurest kuni põlveni . Kas selline raskustunne ja valu kiirgamine jalas on lihasrebendi puhul loomulik. Kaua võtab aega paranemine ja mida selleks teha, et ilusti paraneks. Kaua võib minna aega, et saaks uuesti treeningute ja esinemistega alustada ( tantsimine).
Tänud ette vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Need tunded, mida kirjeldate on lihasrebendi korral mitte loomulikud aga paratamatud. Kui kaua kestab paranemine pole võimalik öelda, kuna pole näinud kui suur on vigastus - kui palju on funktsioon praegu häiritud, milline oli seisund ene traumat, jne. Ilusti paranemiseks on esmatähtis vigastatud kohale anda rahu ja vältida uusi traumasid, mis pole Teil siiani õnnestunud. Treeningutega alustades tuleb vältida valu vigastatud piirkonnas, eelnevalt teha korralik soojendus, olenevalt vigastuse kohast kanda ortoosi.