Suurenenud lümfisõlmed . 01.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 30 a. naine.Mul on kaelal suurenenud lümifisõlmed.Paremal pool hernetera suurused.Need on olnud umbes 10.a.
3.a.tagasi lisandus paremale poole veel üks ja see oa suurune.Seele aasta novembris leidsin vasakult poolt 1 hernetera suuruse lümfisõlme.Varem ei olnud ma vasakut poolt korralikult katsunud ka, võib olla on see seal juba varem olnud,täpselt ei tea.
3a tagasi käisin onkoloogi vastuvõtul murega,et äkki on minu kehas mõni vähikolle tekkimas,sest täiskasvanutel suurenenud lümfisõlmed ei ole normaalsed või on? Seal öeldi,et muretseda pole põhjust.Tavaline veri oli ka korras.Enesetunne hea,midagi halba ei tunne.
Varem põdesin sageli mandlipõletikke(angiini) ja pidin isegi nendega opile minema,aga rasestumise tõttu jäi op.ära.Praegu ,kui veidi ennast külmetan annab kurk järgmisel päeval kohe tunda.Kas suurenenud lümfisõlmed on põhjustatud minu haige kurgu poolt?Kardan,et äkki on kusagil vähk kasvamas?Ise arvan,et nii pika aja peale (10.a. või 3.a.)nagu ma neid lümfisõlmi tundnud olen ,oleks juba midagi vähja taolist välja löönud,aga kuna midagi taolist ei ole,siis on põhjuseks haige kurk.Analüüsidest on tehtud tavaline veri perearsti juures.Kas on vajalik teha mõni põhjalikum vere proov ,et välistada vähja teket või ei ole vaja?Kuna ei ole siin onkoloogidega vestlemise võimalust pöördun Teie poole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie arutlus on väga loogiline - vähihaigus oleks kindlasti 10 aastaga end juba ilmutanud. Seda enam, et onkoloog ei leidnud põhjust täiendavateks uuringuteks. Väga tõenäoline, et Teie lümfisõlmede suurenemine on seotud haige kurguga. Soovitan pöörduda kõrva-nina-kuguarsti poole.