polüüp 25.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Juhuleiuna leiti mul sapipõie küljes polüüp 0.48 x 0,38 , kuna arsti juurde kuu aega veel oodata, küsiks kui suur on võimalus, et seda tuleb opereerida? Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui vaevusi ei ole, siis minu seisukoht on, et ei ole vaja opereerida. Mõne aja pärast peaks uue ultraheli uuringu tegema. Tihti haigetel, kellel UH-s kirjeldatakse sapipõies polüüpi, peale operatsiooni sapipõie uurimisel meie teda sealt ei leia.