Peale kukkumist 25.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 42 aastane naine, 3 kuud tagasi kukkusin õnnetult trepil tagumikule, tuhar oli potisinine, kuid see juures ei teitanud liikumisel ja istumisel valu. Viga saanud koht hakkas valulikkust näitama alles 1,5 kuu pärast.Katsumisel tundub nagu oleks tuharas lohk, katsumisel ja istumisel on valulik veel praegugi. Arstile selle väikese kukkumise pärast ei pöördunud, haiget kohta olen määrinud Fastumgeeliga. Kas peaksin siiski perearstile pöörduma, või möödub valulikkus ajapikku.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt saite kukkumisel lihasrebendi. Ei usu, et seda oleks raviga võimalik kuidagi parandada - selline trauma paraneb ise. Kui valu ära siiski ei kao on mõttekas pöörduda arsti poole. Fastumgel on siin omal kohal.