põlvend nö"naksuvad" 14.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Ei osanud hetkel arsti valida, ei pannud nagu ortopeedi tähele. Aga kõik algas sellest ,et mingil päeval mõned nädalad tagasi käimise ajal hakkas vasak põlv nagu naksuma, põlv keeras end iseenesest nagu sissepoole, jalast käis läbi selline naljakas valu, mis ajaks nagu korraga nutma ja naerma ning käimisse tekkis sisse nagu selline lonkamise efekt. Esialgu ei pööranud ma sellele tähelepanu, sest arvasin,et astusin ise valesti. Aga juba paar nädalalt paar korda päevas on see asi kordunud. Juhtub täiesti tahtmatult ja ei jää ka perele märkamata, kui ema üle toa kõndides äkki nõksatab. nüüd on seda paar korda teinud ka teine jalg, ootan ärevusega, millal lõpuks kukun. Muidu annab jalga igati liigutada, käin trennis(aeroobika), olen 31 aastan ja kolme lapse ema.Mida teha?Veenilaiendeid ei ole, olen teadlikult õhtuti jalad üleval asendis olnud juba aastaid, kuidi väsimuse tundemärke ilmutavad nad õhtuti küll, nagu oleks 10 km maha jooksnud. Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võimalik, et Teil on "liigese hiir" - s.o. vabalt liikuv keha liigese sees. Tekib see kas rebenenud meniskist või kõhretükist. Soovitan pöörduda ortopeedi vastuvõtule.