Valu varbaluus käimise ajal 03.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Viimastel päevadel on mul valus suure varba luus (pöia poolses küljes), ja ainult käimisel kui kanna üles tõstan ja toetun pöiale käib valukiirg pöiast läbi. Nagu liha krudiseks luu vastu. Niisama talla maha toetamisel valus ei ole, masseerimisel ja pigistamisel samuti mitte. Traumasid ei ole olnud. Suure varba kont on ka natuke väljas aga valutanud ei ole. Mida ma saaksin ise ära teha ja mis haigus see on? Siiamaani olen määrinud Diclac´iga ja vietnami salviga, oli see õige tegu? Kas vanne ja kompresse võib teha minu puhul?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhjusi võib olla palju - reumaatilised haigused, podagra ja palju muudki. Kirja teel pole diagnoosida siiski võimalik, kuna ma ei tea isegi Teie vanust, analüüsidest ja muust rääkimata. Kõik, mis Te ise siiani olete teinud on õige, ka vannid ja kompressid ei tohiks midagi halba teha. Kui ei saa niimoodi abi, soovitan pöörduda perearstile.