Kôhunääre 27.10.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Millest tekib lapsel 6a. kôhunäärme pôletik? Milliseid toite ei tohiks sellisel juhul süüa?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhunäärme põletik tekib täiskasvanutel 3-l põhjusel: alkoholi tarvitamine, sapiteede patoloogia(kivid) või teadmata põhjus. Ilmselt alkoholi tarvitamine kõne alla ei tule. Jäävad 2 ülejäänud põhjust, neist 1 mida me ei tea. Vältima peaks teravaid raskestiseeditavaid toite. Täpsemalt peaksite siiski konsulteerima lastekirurgi või gastroenteroloogiga.