kinnised õlad 30.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, ma olen 16. aastane neiu ja mul on olnud juba mitmeid aastaid probleeme õlgadega. Mu õlad on nimelt väga kinnised ja ragisevad kohutavalt, kui neid liigutada( nt. õlaringe teha) ja kui neid palju liigutada, siis hakkab valus. Silla tegemine on mul kah täiesti võimatu. Ükski arst ei oska mulle midagi soovitada. Mõned on öelnud, et võimeldes lähevad lahti, kuid harjutusi pole ette näidanud. Keegi soovitas mul rippuda, kuid ka siis hakkab mul valus ja õlgadesse tekib pinge. Olen kuulnud ka kondiväänajatest, kuid ei tea, kust neid leida. Kas kondiväänajatest võiks kasu olla? Kas te oskate mulle kedagi neist soovitada või öelda, kust neid leida? Mida Teie ise soovitaksite?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei pea end teistest arstidest selles suhtes targemaks. Kuna olen ise ka sporti teinud, siis arvan, et abi peaks saama treeningust. Kondiväänamisse ma niisugusel juhul ei usu. Kui meedikutest kellegagi nõu pidada, siis võiksid need olla taastusravi arstid, kirurgid kohe kindlasti mitte. Meie haiglas s.o. Regionaalhaiglas võiksite pöörduda dr. M.Mehiku poole.