Songakahtlus 23.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin täna, et kui oma kõhtu pingutada (nt gaaside väljutamise jaoks), siis ca 3 cm nabast ülalpool kipub naha alla tekkima kummaline kühm, justkui "noos song". Võivad mu kahtlused õiged olla? Ja kui, kas siis on mõtet sellega arsti tülitada? Pean silmas ideed, et kui niikuinii ei saaks olukorda ennetada... poleks ehk mõtet arsti juurde minna?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult kirjelduse järgi songa diagnoosida on riskantne, kuid sinnapoole see asi kipub, et Teil on song. Peaksite siiski arstile näitama. Songa puhul muud ravi peale operatsiooni kahjuks ei ole.