HEMMOROID 16.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 25 a ja 1 lapse ema(sünd 2000), peale sünnitust on kõht olnud pidevalt korrast ära (kinnimapoolsem rohkem) ja magugi vaevab vahest valudega.
Vahes on olnud pärasoole ümber valulik ei ole eriti tähelepanu pööranud, sest tav on ise mööda läinud ise . Aga nüüd kohe kühm üleval, ja siis lõpuks küsisin ema käest ja ema ütles et võivad olla hemmoroidid, sest tal ise endal ka. Hetkel veritsust ei ole, ja määrin astelpaju saialille õliga. Äkki peaks mingeid küünlaid kasutama. Või mida teie mulle soovitaksite.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie vaevuste põhjuseks võivad olla tõepoolest hemorroidid, aga täielikult välistada ei saa ka pärakulõhet või mõnda muud haigust. Täpse diagnoosi saab panna vaid läbivaatuse järgselt. Küünalde tarvitamine selliste hädade korral on igati õigustatud - hemorroidid nendest küll ära ei kao, kuid vaevusi leevendavad oluliselt. Kõige lihtsam on küsida apteegist hemorroidide vastaseid küünlaid.