Veresoonte lõhkemine 07.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Käisin arsti juures, vereproovis kõik näitajad normis, magneesium oli piiripeal(0,71 mmol/l) ja lümfotsüüdid oid normist natuke kõrgemal 41,9%. Mure selles, et näppudel lähevad aeg ajalt veresooned lõhki, äkki on selline valu, vaatan, näpp täiesti sinine ja paistes ning mõne päeva pärast on kõik korras. Arst ütles, et tema 25 aastase praxise juures on see 1 kord midagi sellist näha. Teine arst ei olnud ka sellist asja kohanud. Millest selline asi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selgusetuks jääb, kas ka Teie hüübimisnäitajad olid korras - patoloogia korral kuulub hematoloogi kompetentsi. Teine võimalus on väikeste veresoonte patoloogia, mis aga samuti ei kuulu kirurgi kompetentsi ja kahjuks seetõttu ei oska Teile ammendavat vastust anda.