vasak puusaliiges 24.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen mees, 23a

Umbes kümme aastat juba esineb sellist juhtumit, et vasaku puusaliigese juurest hakkavad valud tekkima. Alguses nõrk valu liigese allosas, kui liigutan, hiljem muutub selliseks, et ka vasakut munandit valus puutuda. Kui ei liiguta, siis midagi tunda ei anna.

Need hood esinevad vahel paari nädala tagant, mõnikord on mitu kuud vahet, seega harva. Aitab see, kui ma ca tunnikese sirge jalaga laman. Selle aja jooksul on tunda, et mingil hetkel nagu läheks tasapisi paremaks ja lõpuks on jälle korras.

Mis hoogusid, põhjustab, ei oska öelda. Näiteks hommikul krõnksus jalaga tukastades on juhtunud, et ärgates jälle hoog kallal. Samas intensiivsus, sagedus jms pole kümne aasta jooksul muutunud. Ei ole ka mingit traumat sellele eelnenud.
Olen mingite määretega määrinud, aga kuna hood on harvemad kui ravikuur, siis ei oskagi öelda, kas aitas.

Ise arvasin, et ehk mõni närv puusaliigese juures, mis mingis kombinatsioonis kipub liigese vahele jääma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus neuroloogia ja ortopeedia piirimailt. Olles ise üldkirurg, jään vastusega kimpu. Kindel on ka see, et kirja teel vaevalt ükski neuroloog Teid aidata suudab. Soovitan pöörduda perearsti saatekirjaga neuroloogile kas Tartu Ülikooli Kliinikumis või Tallinnas Regionaalhaiglas.