Luumurru järgne paistetus 19.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Minu emal oli jalatalla all mingi väikese luu murd. Jalg oli 4 nädalat kipsis. Nüüd on kuu aega kips juba ära, aga jalg ikka paistes. Ta määrib Lioton geeliga, teeb soolavanne ja ka viinakompresse. Küsin: kui kaua see paistetus kestab ja kas on ka mingeid muid vahendeid, et kiirendada paistetuse alanemist ? Aitähh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale kipsis olekut jäeseme paistetus on kaunis tavaline, kesta võib see paar kuud. Lisaks juba tehtule soovitaksin kanda survesukki - saab apteekidest ja tervisepoodidest.