pimesoole operatsioon 06.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Minul oli pimesoole operatsioon. Kõik oli peale oper. korras kuid 10 päeva pärast tekkisid sisse valud ja tõusis palavik. Uuesti haiglasse näitama minnes tehti uus operatsioon ja haav võeti uuesti põhjani lahti. Nüüdseks on sellest möödas 4 kuud. Nn. auk kasvas 3 nädalaga kinni. Mis võis selle põhjuseks olla, et tekkis operatsioonijärgne põletik ja milliseid ettevaatusabinõusid peaksin seoses armiga jälgima.
Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pimesoole operatsiooni järgselt haava mädanik ei ole väga haruldane tüsistus, kuna mädase põletiku puhul satub paratamatult haava mikroobe. Kui 4 kuuga pole mingeid uusi probleeme tekkinud, siis harilikult ei tekigi. Teoreetiliselt võib Teil tekkida näiteks armisong, aga võimalik on ka soolesulgus liidetest. Ise pole kahjuks nende vältimiseks midagi võimalik teha. Lohutuseks aga ütlen, et tõenäosus nende tüsistuste tekkimiseks on väga väike - mõne % ümber.