Minu käsi. 20.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minule teeb muret vasak käsi,nimelt see on muutunud tuimaks.Eriti just väliskülg ja selle käega raskusi tõsta ei saa kuna on nõrk.Millega on tegu,ja kas see vajab kirurgilist vahele segamist.Teid ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

kahjuks ei ole kompetentne vastama - küsimus kuulub kas neuroloogia või neurokirurgia valdkonda. Ka on nendest andmetest liiga vähe, et diagnoosida - vajalik täpsemalt milline käe osa - kas labakäe küünarvarre või õlavarre. Üheks võimaluseks võib olla kaela radikuliit, kui sõltuvalt sellest millises käe osas tunnete tuimust, võib olla põhjuseid ka teisi.