karpaalkanali lõikus 09.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peaksin minema oma kätega karpaalkanali lõikusele,süstitud on neid mitmeid

aastaid,kuid mitte tihedamini kui kord aastas. Käisin 07.06.neuroloogi vastuvõtul ja ta ei olnud enam nõus süstima vaid soovitas lõigata. Käte uuring
Mustamäe Haiglas on tehtud. Sooviksin teada kas tehakse laserlõikust ja millises haiglas. Mõned aastad tagasi arvan,et isegi 6 a tagasi kirjutati sellest
Terviselehes ,tookord tehti seda Meremeeste Haiglas ja tegid Soome kirurgid
sügiseti. Isiklikult rääkisin telefonitsi dr. Meiterniga. Kuna mina olen kord
aastase süstimisega vahepealse perioodi hakkama saanud,siis ei tea kuidas
on sellega praegu.
Elan Järvamaal ja olen 49.a. naine. Veel soovin teada kas karpaalkanali
laselõikus on tasuline ja ku palju võiks maksta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Karpaalkanali laserlõikusest ei ole kuulnud - operatsioon kuulub neurokirurgiliste operatsioonide nomenklatuuri ja kahjuks pole minu eriuala.