lümf 31.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp dr. J. Tepp

Olen 40 aastates mees. Mõned kuud tagasi algasid mul tõsised kaelavalud. mõlemal pool kaela aga eriti paremal pool olid sõrmega katsudes ülivalusad närvipesad.Kael oli täiesti kange.Küünarnukki ja sõrmedesse kiirgas valu eriti pingutades.Ühe niisuguse pesa kõrval paistetas ka üks lümf üles ( vänemalt tundus ta nii 1cm suurune) .Valus ei olnud, liikus ilusti jne. Pöördusin arstide poole ja tuvastati kaelanärvipõletik( maakeeli) .Tehti kaelast rida ülesvõtteid ja sain ka vastavat ravi. Koos valu kadumisega muutus ka lümfisõlmeke olematuks.
Palun öelge kas niisugused asjad võisid olla seotud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teil nad olid omavahel seotud, siis mul on raske öelda, et nad pole seotud. Kuigi lümfisõlme suurenemist ja närvipõletikku ühe nimetaja alla viia tõesti ei oska.