selg 24.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem on selles, et 11 aastasel pojal on aeg-ajalt selg valus. Valu on nimmepiirkonnas, seal kus on lohukesed. Nagu aru saan, siis see valu on selline tuim ja tüütav. Tal valutab paremalt poolt. Kui seda kohta masseerida piisavalt kaua,siis saab leevendust. Kui voodisse madratsi alla panna soome papist plaat, siis ka muutub asi paremaks( muidu voodi tal väga pehme pole). Niimoodi plaadiga tuleb mitu ööd magada. Viimati määrisin teda Fastum geeliga,muidu valu ära ei läinud. Mõnda aega pole probleemi,aga siis ilma näilise põhjuseta tuleb valu jälle tagasi. Selgroog on tal korras, kõver pole. Mingeid traumasid ka pole olnud. Jääb mulje, et selg nagu väsiks ära sellest kohast, aga et see häda kiusab mitu päeva jutti ja siis kaob, ei mõista mis see olla võib.
Muretsev ema.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei usu, et tegu võiks olla kirurgilise haigusega. Diagnoosida kirja teel seda kindlasti ei oska. Peaksite oma murega pöörduma siiski laste ortopeedi või neuroloogi poole. Tegu võib olla ka kasvuaegse selja väsimisega - lihased ei tule luu kasvamisele funktsionaalselt järele. Parim selle puhul on võimlemine ja ujumine.