valusad veresooned 24.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Käisin 12 p. tagasi ninavahesinaoperatsioonil (kohalik tuimestus), enne mida pandi käelaba peale kanüül, et seda vajadusel kasutada.
Operatsioon ja paranemine ninaga möödus komplikatsioonideta, kuid mind teeb murelikuks see käsi, kus oli kanüül.
Torkekoht käelabal pole enam üdse valus, kuid küll on üleval ja tuntavalt kõvad ja valusad kaks suurt veresoont käsivarre peal. Need ei kao ka siis ära kui hoian käsivart üleval. Ka randmekoht on kergelt katsudes ikka täitsa valus. Verevalumeid pole. Olen mures, kas see on normaalne möödub aja jooksul või pean midagi ette võtma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Muretsemiseks ei ole põhjust. Tegu on kanüüli järgse veenipõletikuga, mis ei ole ohtlik ja paraneb ise. Asja kiirendamiseks võiksite kasutada LIOTON 1000 või teisi hepariini sisaldavaid salve, ka alkoholimähis või kampriõli kompress tulevad kasuks.