luusaareke 06.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu jalast tehti röntgenipilt. Vastuses oli kirjas, et sääreluu ülemises/3-s on sklerootiline selgepiiriline kolle 3,8*0,6cm - sobiks luusaarekeseks.
Umbes 10aastat tagasi sai mul see jala piirkond tugeva löögi.Olen 40-aastane naine.
Mida see vastus lahtiseletatuna tähendab?
Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väljendit "luusaareke" kuulen esmakordselt ja seetõttu ei oska öelda, mida konkreetselt röntgeneoloog selle all mõtles. Mina saan sellest aru niimoodi, et sellel alal on luukoe tihedus suurem, kui ümbritsevas luus. Trauma võib olla selle põhjuseks.